biuro@musicandyou.pl | +48 575 866 927
biuro@musicandyou.pl | +48 575 866 927

Katarzyna Mróz-Borucka – FORTEPIAN

Założycielka Szkoły Muzycznej Music & You, pianistka, pedagog, menedżer kultury

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu z dyplomem pedagogicznym oraz absolwentka studiów podyplomowych Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej.

Laureatka krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła na kursach pianistycznych w Polsce i w Niemczech pod okiem wybitnych pedagogów. W 2018 i 2019 roku wykonała serię recitali w Chinach. Występowała w Shanghai Concert Hall, Zong Xiang Music Library w Szanghaju, w Art Town w Suzhou oraz na Uniwersytecie Shanxi w Taiyuan. Była wykładowcą podczas kursów pianistycznych Zenin Piano Masterclasses w Szanghaju oraz na Uniwersytecie Shanxi. Zarejestrowała cykl tutoriali poświęconych wykonywaniu utworów Chopina i technice gry na fortepianie. Jako animatorka kultury była organizatorem projektu „Chopin dla Ząbkowskiej”, który odbył się w ramach praskiego festiwalu „Otwarta Ząbkowska”. W 2019 dokonała nagrania pierwszej płyty z walcami (wytwórnia Sarton). Koncertowała w Niemczech, Czechach, Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii, Chinach i Japonii.

Nieustannie rozwija swój warsztat pedagogiczny uczestnicząc w kursach metodycznych. Na bazie własnej, ponad dwudziestodwuletniej edukacji muzycznej oraz dekady zbierania doświadczeń w pracy nauczyciela fortepianu stworzyła autorską metodę prowadzenia zajęć. Główną ideą tej metody jest stworzenie pozytywnej atmosfery w czasie procesu nauczania, które są bardzo ważne dla utrzymania motywacji i zaangażowania w czasie początkowych faz nauki. Przyjazna i otwarta relacja z nauczycielem wspiera kreatywność oraz rozwój uczniów w każdym wieku i na każdym etapie nauki. Plan zajęć, repertuar oraz ćwiczenia w czasie lekcji i czasie własnym są indywidualnie dostosowywane do aktualnych możliwości i predyspozycji uczniów. Rozwój techniki gry i muzykalności idzie w parze z radością z muzykowania. To podejście zapewnia najwyższą jakość kształcenia muzycznego oraz pozwala na szybkie opanowanie podstaw gry i rozwinięcie aparatu ruchu koniecznego do sprawnego wykonywania ulubionych utworów.