biuro@musicandyou.pl | +48 575 866 927
biuro@musicandyou.pl | +48 575 866 927

Letnie Półkolonie Artystyczne 2021

„Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów” – Pitagoras

Zapraszamy dzieci w wieku 5-11 lat na przygodę ze sztuką podczas Letnich Półkolonii Artystycznych w naszej Szkole 
5-9 LIPCA (lista zamknięta) i 9-13 SIERPNIA! 
W programie: Warsztaty muzyczne, plastyczne i teatralne – również na świeżym powietrzu, a także nagranie spektaklu muzycznego 🙂 

Podczas zajęć wyruszymy w muzyczną podróż do różnych zakątków świata!
Nie zabraknie też rytmicznych zabaw ruchowych wraz z elementami kształcenia słuchu, kompozycji pięknych piosenek oraz zadań plastycznych i improwizacji teatralnej! Tematem przewodnim letniej edycji jest ARTYSTYCZNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW 🙂


Zapisy na stronie www.musicandyou.pl w zakładce Zapisy Online – LETNIE PÓŁKOLONIE ARTYSTYCZNE 2021
Telefonicznie:️ 575-866-927 
Mailowo: biuro@musicandyou.pl oraz osobiście na recepcji w Szkole 🙂 

Zajęcia będą trwały od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00 (zbiórka od 8:30) z wyżywieniem (obiad, napoje, zdrowe przekąski owocowo-warzywne).
Koszt: 849 zł
Rabaty: Wczesne zapisy do 31.05. – 50zł
Rodzeństwo: drugi Uczestnik Półkolonii – 50%
Rabaty się nie łączą.  Liczba miejsc ograniczona.
Opłata po potwierdzeniu zgłoszenia gwarantuje miejsce na liście uczestników.

Plan ramowy zajęć:
od 8:30 – zbiórka
9:00 – 11:00 zajęcia muzyczne
11:00 – 11:30 przerwa na przekąskę
11:30 – 13:30 zajęcia plastyczne
13:30 – 14:30 przerwa obiadowa
14:30 – 16:30 zajęcia teatralne
16:30 – 17:00 czas wolny
17:00 – 17:15 odbiór Rodziców

INSTRUKTORZY:

Anita Anna Wasilewska – dyplomantka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Dyrygentury i Wokalistyki Chóralnej, Edukacji muzycznej i Rytmiki, specjalności rytmika.
Od 5 lat prowadzi zajęcia umuzykalniające w wielu placówkach edukacyjnych. Przez dwa lata była również przewodniczącą Koła Naukowo-Artystycznego Studentów Specjalności Rytmika „ANAKRUZA”. Zajęcia prowadzi na podstawie szerokiej gamy metod, jak np. metoda rytmiki E. Jaques-Dalcroze’a, metoda C. Orffa, elementy metody kształcenia muzycznego Z. Kodaly’a, teoria uczenia się muzyki wg. Edwina E. Gordona, metoda aktywnego słuchania muzyki wg. Batii Strauss oraz elementy uzupełniające jak „metoda Lidii Bajkowskiej – Bajka o Piosence i Nutkach”. Podczas zajęć korzysta z różnorodnej literatury muzycznej tworząc własne autorskie zabawy i ćwiczenia wykorzystując muzykę poważną, ludową oraz rozrywkową. Od marca tego roku prowadzi bloga edukacyjnego „Rytmmikomania_edukacyjny blog muzyczny” skierowany do dzieci przedszkolnych, uczniów szkoły muzycznej, rodziców oraz pedagogów.

Aleksandra Orłowska – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Dyrygentury i Wokalistyki Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki, specjalności dyrygentura chóralna. Wcześniej, ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Białymstoku – specjalność: instrumentalistyka w zakresie gry na skrzypcach. Jako skrzypaczka bierze udział w wielu ogólnopolskich festiwalach piosenki aktorskiej m.in.: Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, Festiwalu Reflektor w Koszalinie, Festiwalu Off Północna w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Od ponad 7 lat prowadzi zajęcia umuzykalniające oraz warsztaty muzyczne dla dzieci w wielu placówkach edukacyjnych. Dodatkowo udziela lekcji gry na skrzypcach oraz fortepianie. Na zajęciach wykorzystuje metody rytmiki C. Orffa i E. Jaques-Dalcroze’a, metodę aktywnego słuchania muzyki wg. Batii Strauss, elementy metody kształcenia muzycznego Z. Kodaly’a, teorię uczenia się muzyki wg. Edwina E. Gordona. Podczas zajęć realizuje również własne autorskie zabawy i ćwiczenia muzyczne z wykorzystaniem zarówno muzyki poważnej jak i rozrywkowej. W 2018 roku uczestniczyła w warsztatach techniki Speech Level Singing prowadzonych przez Magdę Navarrete oraz Andresa Martorell. W 2012 roku była czynnym uczestnikiem seminariów i warsztatów dla nauczycieli Wychowanie przez sztukę odbywających się na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Białymstoku.
Przez ponad trzy lata współpracowała również z firmą Rebel Scream, która świadczy usługi z zakresu marketingu muzycznego.

Kinga Zygmunt – aktorka, absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (filia we Wrocławiu). Laureatka wielu nagród na konkursach piosenki aktorskiej, festiwalach i przeglądach szkół teatralnych (Łódź, Bydgoszcz, Warszawa). Otrzymała Grand Prix 16. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor” w Koszalinie (2019). Występowała w filmach i serialach: „W rytmie serca”, „Portret podwójny”, „Zenek”, „Na sygnale”, „Ojciec Mateusz”, „Pierwsza miłość”. Przez okres studiów pracowała we Wrocławskim Teatrze Pantominy przy spektaklach i warsztatach dla dzieci – jak opowiedzieć poprzez ciało historię, która w najmłodszych widzach będzie wywoływała lawinę emocji.  Przez 4 lata była animatorką dla dzieci w firmie Exploring Events. Oprócz aktorstwa również maluje obrazy, ale też i dziecięce buźki! Prowadziła warsztaty piosenki aktorskiej dla szkoły podstawowej oraz licealnej zakończone koncertami. 

Wspomnienia z poprzednich edycji 2020: